Точно 70, толкава е вкупната квота на денешните пет квоти на денот во Sport Life

Обложувалницата Sport Life за денеска стандардно нуди пет квоти на денот, а вкупниот коефициент за петте предлози е точно 70.

Стартуваме со мечот Тунис – Австралија, за кој се нуди квота од 2.00 за играта дека во двете полувремиња ќе падне барем по еден гол.

Квота од 2.50 ќе добиете ако уплатите на победа на Полска над Саудиска Арабија, со тоа што мора во второто полувреме да падне гол.

Освен на Светско првенство, фудбал, додуша клупски, се игра и низ многу земји, па така и во Италија, во Серија Б. Од италијанската второлигашка конкуренција е предлогот со квота 2.00, да одиграте дека Парма нема да загуби дома од Модена, и притоа дека ќе има погодок во првото полувреме.

За попладневниот меч од 17 на СП во Катар, во кој ќе се сретнат Франција и Данска, квотата на денот 2.50 за триумф на Французите во меч со 2-5 гола.

Крајот го краси делото, најголема од петте квоти е за петтиот предлог. За вечерашниот важен дуел на Аргентина и Мексико од СП во Катар, добивате квота од 2.80 ако верувате дека Меси и другарите ќе даваат барем по еден гол во двете полувремиња.

- Оглас -

Најнови вести