Томпсон беше хит на шампионската парада: Пиеше виски како да е вода (видео)

На Клеј Томпсон очигледно му е најмило за освоената титула во НБА-лигата, што за него е четврти прстен како ѕвезда на Голден стејт вориорс.

Одличниот шутер беше хит на шампионската парада во Сан Франциско. Пиеше виски директно од шише како да е вода, ги покажа своите танчерски таленти имитирајќи го Мајкл Џексон.

Иако едвај стоеше на нозе, Клеј се измеша меѓу толпата луѓе, а во еден момент загуби рамнотежа и директно се судри со една девојка.

- Оглас -

Најнови вести