Топчиите двапати шутнаа и му дадоа два гола на Евертон (Видео)

Фудбалерите на Арсенал имаат предност од 2:0 по првото поувреме против Евертон во заостанатиот дуел од седмото коло од Премиер лигата.

Отпорот на Карамелите кои одиграа добри 45 минути, Топчиите успеаја да го скршат во финишот од полувремето.

Прво Букајо Сака во 40-тата минута го отвори резултатот, а пет минути подоцна, младиот фудбалер му асистираше на Габриел Мартинели за високи 2:0.

 

- Оглас -

Најнови вести