Тотенхем го прифати барањето на Милан, почетокот на дуелот е одложен!

Натпреварот помеѓу Тотенхем и Милан, наместо во 21, ќе почне во 21.10 часот. Одложувањето за десет минути е на барање на гостинскиот тим од Италија, чиј автобус заглави во лондонскиот сообраќај и доцна стигна на стадионот на Тотенхем, па немаа доволно време за загревање.

И домашните имаа проблем да стигнат навреме, па двата тима се согласија да го одложат стартот за десет минути.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Внесете го вашиот коментар!
Внесете го вашето име тука

- Оглас -

Најнови вести