Тотенхем го смени привремениот тренер и постави друг!

Првиот човек на Тотенхем, Даниел Леви, со соопштение објави дека изданието на тимот на дуелот со Њукасл било неприфатливо, тешко за гледање и дека привремениот тренер Кристијан Стелини веќе нема да го води тимот.

Сега екипата како привремен тренер ќе ја води Рајан Мејсон. Мејсон на кратко го има водено Тотенхем во сезоната 2020/2021, по смената на Жозе Мурињо.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

- Оглас -

Најнови вести