Тотенхем не калкулира на „Вембли“

Тотенхем не знае да калкулира кога игра на националниот стадион и на „Вембли“ и вечерва ќе јуриша на победа против ПСВ Ајндховен.

За Спарс нема друг лек освен да победат ако сакаат да ги задржат шансите за осминафинале во Лигата на шамоионите. И досега не калкулираа, па на вкупно 8 дуели на „Вембли“ во Лигата на шампионите имаат по 4 победи и порази.

Без реми, исход кој не им одговара ниту вечерва од 21 часот. Нерешено не е добитна комбинација ниту за гостите од Холандија, бидејќи во таков случај и со победа на Интер против  Барселона, и англискиот и холандскиот клуб би се простиле од натпреварите во ЛШ.

Интересно е што дуелот пред две седмици во Ајндховен заврши со реми, 2-2, исход што на „Вембли“ не го посакуваат ниту во Тотенхем, ниту во таборот на ПСВ.

 

- Оглас -

Најнови вести