Тотенхем убедлив во лондонската пресметка против Вест хем (Видео)

Фудбалерите на Тотенхем убедливо славеа против Вест хем во лондонскиот дуел, прв од новото коло во Премиер лигата. Тимот на Постекоглу победи со 4-1, иако прими гол уште на почетокот од мечот.

Мохамед Кудус во 18-та минута го донесе Вест хем во водство, но израмни Дејан Кулушевски во 36-та минута.

Во вториот дел сѐ беше на страната на Тотенхем. Ив Бисума во 52-та минута се погрижи за пресврт, а три минути подоцна Тодибо си постигна и автогол. Серијата голови за Тотенхем ја заокружи Хјонг-Мин Сон кој во 60-та минута погоди за убедливи 4-1.

Во финишот имаше немили сцени, се случи мешаница на теренот, а Мохамед Кудус доби црвен картон затоа што сакаше да сели своја правда и физички нападна противнички фудбалер.