Трагедија – Во сообраќајна несреќа загина 20-годишен фудбалер на Борусија Менхенгладбах

Голема трагедија ја потресе Германија и особено Борусија Менхенгладбах откако вчеравечер во сообраќајна несреќа загина 20-годишниот фудбалер Жорди Бонгард.

https://twitter.com/borussia_en/status/1496807814118920197?s=20&t=FgrG06rUZ8YPST0gBW8HtA

Бонгард беше член на бундеслигашот од својата 13-годишна возраст, а лани го потпиша и првиот професионален договор со клубот.

Младиот фудбалер играше на позицијата стопер и најчесто играше за тимот до 23 години.

- Оглас -

Најнови вести