Трагикомедија во Гана: Го расипа наместениот меч затоа што само тој не уплати (видео)

Неверојатни сцени на меч од Премиер лигата во Гана. Наместениот натпревар од страна на фудбалерите на двете екипи, кој требаше да заврши со конечни 5-1 и победа на Ашанти голд против Интер алиес, заврши со 7-0 во корист на домаќините поради тоа што само еден играч не уплатил.

Сите голови се прилично сомнителни, резултатот беше 5-0 до 80-тата минута, пред да влезе несреќникот кој од фрустрации што ќе биде единствен што нема да заработи од оваа местенка, во финишот од мечот намерно постигна уште два автогола.

Match-fixing gone wrong as defender in the Ghanaian Premier League scores two own goals to foil a match-fixing plot. from soccer

- Оглас -

Најнови вести