Трајковски даде убав гол со глава во Саудиска Арабија (Видео)

Александар Трајковски постигна гол, негов втор во дресот на Ал Феиха во првенството на Саудиска Арабија, но тимот загуби од последнопласираниот Ал Хазем со 1-3.

Трајковски погоди во финишот на првото полувреме. Погледнете како добро се снајде и со шут со глава ја затресе противничката мрежа:

- Оглас -

Најнови вести