Трајковски со фантастична асистенција во 95-та минута го спаси својот тим од пораз (Фото)

Македонскиот репрезентативец, Александар Трајковски, на најдобар начин го најави настапот во квалификациите за ЕП 2024, со фантастична асистенција со која го спаси својот тим од пораз.

Трајковски на мајсторски начин, со пета, во 95-та минута му асистираше на Нвакаме на кого не му беше тешко да постигне гол и да го спаси Ал Фејха од пораз во дуелот со Ал Адалх во шампионатот на Саудиска Арабија.

Трајковски доби повик од селекторот Благоја Милевски за настап во првото коло од квалификациите за пласман на ЕП 2024 што ќе се игра на 23. март на Националната арена „Тодор Проески“ против Малта.

 

- Оглас -

Најнови вести