Трајковски стрелец и асистент за прва победа на Палермо

Палермо славеше гостинска победа поритв Фоџа од 2-1, благодарение на македонскиот репрезентативец Александар Трајковски. Домаќините стигнаа до водство во 37-та минута преку Крагл, додека второто полувреме беше во знакот на Трајковски.

Прво во 54-тата минута му асистираше на Салви за израмнувачкиот погодок, а во 62-та минута го најави пресвртот во корист на својата екипа, како и првиот триумф за Палермо во Серија Б сезонава.

Нашиот втор репрезентативец во редовите на Палермо, Илија Несторовски не настапи од првата минута, а на теренот зачекори дури во 88-та минута.

- Оглас -

Најнови вести