Тренерот на Бриж стана хит: и на 1-0 и на 4-0 против Порто беше мртов ладен како ништо да не било (Фото)

Некогашниот белгиски фудбалер, а актуелен тренер на Клуб Бриж, 43-годишниот Карл Хефкенс, сигурно беше задоволен што неговиот тим убедливо го победи Порто со 4-0, но не го покажуваше тоа.

И на 1-0 и на 4-0, Хефкенс беше со сериозен изглед на лицето и мртов ладен како тоа што се случува на теренот на „Драгао“ да е нешто нормално. Можеби и тој беше во шок од резултатот.

- Оглас -

Најнови вести