Тренерот на Ѕвезда се надева дека Манчестер сити утре ќе има лош ден

Белградската Црвена ѕвезда утревечер има незгодна задача, гостува кај Манчестер сити во првото коло од Лигата на шампионите, а тренерот Барак Бахар посака неговиот тим да се држи до планот и се надева дека Граѓаните нема да бидат расположени.

„Знаеме против каков тим играме, но верувам во мојата екипа. Најважно ми е утре по мечот да можеме да седнеме, да се погледнеме во очи и да си кажеме дека дадовме максимум. Мора да бидеме храбри и паметни. Се надевам на наш добар ден и среќа, а дека Сити ќе има лош ден“, вели Бахар.
- Оглас -

Најнови вести