Триото Квоти на денот се за чиста десетка

Денешните три натпревари од Квоти на денот ни носат коефициент од 10.82.

Атлетико Мадрид е апсолутен фаворит против Рајо Валјекано, пред сè поради фактот дека гостите имаат многу позитивни фудбалери на Ковид-19, а меѓу нив е и Столе Димитриевски.

Тимот на Симеоне ќе се обиде да го искористи тоа, а за да се исполни квотата од 2.05, потребен е домашен триумф проследен од два до четири голови.

Челзи и Ливерпул играат во големото англиско дерби, а понудената игра е гостинот од Енфилд да не загуби, а воедно да видиме и од два до пет погодоци за што има коефициент од 2.20.

Слична е и понудената игра на мечот меѓу Мајорка и Барселона, но, единствената разлика е тоа што треба двата тима да постигнат барем по еден гол, а секако каталонскиот гигант да не загуби, а квотата за тоа изнесува 2.40.

- Оглас -

Најнови вести