Трипие не е доволен, Њукасл елиминиран од третолигаш во ФА купот

Киеран Трипие го имаше дебито за Њукасл, беше стартер, но нема да го памети по добро, затоа што Чавките загубија дома од третолигашот Кембриџ јунајтед со 0-1 во ФА купот.

Ајронсајд беше стрелец на голот за сензација во 32-финалето на англискиот куп, а голема заслуга за триумфот има и Бугаринот Димитар Митов, кој е голман на Кембриџ.

- Оглас -

Најнови вести