Трите квоти на денот во Sport Life се поголеми од 2.00, типувајте на голови

Квотите на денот во Sport Life за денеска нудат избор од три натпревари со варијанти и комбинирани типови во кои се вклучени голови, а вкупниот коефициент е 11,27.

Манчестер јунајтед е домаќин на Челзи во премиерлигашкото дерби и на домашните победата им треба во битката за место во Лигата на шампионите. Челзи е безбеден на трета позиција, ќе игра послободно, па предлог е дека има барем три гола, од кои најмалку еден ќе биде постигнат во прво полувреме. За играта 1+I&3+, квотата е 2.05.

За мечот од Лигата на Европа помеѓу Лајпциг Ред Бул и Глазгов ренџерс, предлог во Квоти на денот е да се одигра 1&2-4, со коефициент 2.20. Германскиот тим е фаворит, и ако верувате во негова победа во меч со два до четири гола, искористете ја оваа убава квота.

Од трите предлози, најголемата квота е за третиот предлог, да се одигра 1Х&ГГ на мечот Лестер – Рома од Конференциската лига. Доколку двата тима дадат гол, а Лисиците останат непоразени од Волчицата, ќе погодите квота од 2.50.

Трите натпревари може да се играат на ист тикет во Sport Life и да се комбинираат со сите игри што ги има во понудата во билтенот и дневниот додаток на обложувалницата.

- Оглас -

Најнови вести