Триумф на Лидс и гол во второ полувреме ги предводи квотите на денот во Sport Life

Денешната понуда на Sport Life со КВОТИ НА ДЕНОТ прави вкупен коефициент од 10.2, а во мечевите кои треба да се играат затоа што никаде нема да најдете поголеми квоти треба да победат Лидс, Манчестер сити и ФКСБ (Стеауа) со одреден број голови.

Во романската лига, Аргеш Питешти му е домаќин на Фудбалскиот клуб Стеауа Букурешт, или скратено ФКСБ, и квотата која ви се нуди за победа на гостите и дека на мечот ќе има најмалку три гола е супер и изнесува 2.40.

Предлогот во Квоти на денот е и победа на гостите на англискиот премиерлигашки меч Њукасл – Лидс, со додаток дека во второто полувреме ќе падне барем еден гол. Квотата за ова во Sport Life е 2.50.

Ако сте сигурни во триумф на Манчестер сити на гостувањето Вест Бромвич албион во дуелот од Премиер лигата, тогаш Sport Life е вистинската обложувалница за вас бидејќи квотата за триумф на Граѓаните во меч на кој ќе паднат 2-5 гола е 1.70.