Циркус на Ролан Гарос – Прекинат е мечот Ѓоковиќ – Беретини поради полициски час

Пред 11 часот организаторите на турнирот одлучија да ги испразнат трибините, па при резултат 2:1 за Новак мечот треба да продолжи без публика.

Слични вести...

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *