Циципас беше одличен, сепак не успеа да повтори уникатен подвиг од пред 10 години (Видео)

Новак Ѓоковиќ за малку избегна реприза од единствениот пораз на 216 меча на грен-слем турнирите кога водел со 2:0 во сетови

Слични вести...