Ѓоковиќ си дремна два сета, па се разбуди таман за големо финале против Надал (Видео)

Српскиот тенисер пропушти меч топка за победа од 3:0 против Циципас, но не дозволи сензација, иако се намачи за триумф од 3:2 за петто финале на Ролан Гарос

Слични вести...