Циципас пак падна на српски фронт и повторно му се случи пресврт

По болниот пораз од Новак Ѓоковиќ пред еден месец во финалето на Ролан Гарос кога прокоцка 2:0 во сетови и денеска Гркот доживеа неуспех во дуелот со уште еден српски тенисер

Слични вести...

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *