Црн ден за Виторија – Алавес пријави 15 заразени од Коронавирус, Басконија нема ниту еден

Од вкупно 15 со позитивен тест, тројца се играчи на шпанскиот прволигаш.

Слични вести...

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *