Црвена ѕвезда и Партизан вечер во нова битка за првак на АБА (Фото)

Белградските ривали Црвена ѕвезда и Партизан вечерва во салата „Александар Николиќ“ ќе го одиграат вториот меч од финалната серија на плејофот во АБА-лигата. Првиот меч им припадна на Црвено-белите со 85-82, а дуелот беше драматичен и траеше дури два и пол часа.

Според квотите во Sport Life, Ѕвезда повторно е фаворит за победа, на нивна страна е поддршката од публиката, но се виде дека Партизан не е без шанси и до самиот крај не се знаеше победникот.

Во Sport Life имате и богата понуда на играчи на кои може да се обложите колку поени ќе постигнат вечерва.

Тука е и популарниот Bet Builder, каде што има огромни квоти од 7.00 до 13.00 за одредени комбинации кои може да ги најдете на сајтот на Sport Life.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Внесете го вашиот коментар!
Внесете го вашето име тука

- Оглас -

Најнови вести