Црвена ѕвезда мисли на лето, бесплатно добија екстра засилување (Фото)

Нигериецот Питер Олајинка е нов играч на Црвена ѕвезда, но ќе пристигне во редовите на српскиот првак дури во јули, и тоа како слободен фудбалер.

Олајинка веќе подолго време е член на Славија Прага и е еден од надобрите напаѓачи во Чешка.

Имаше впечатливи настапи и во еврокуповите за чешкиот гигант, во кој дојде во 2018 година за 3,2 милиони евра од Гент.

Со Црвена ѕвезда потпиша договор до 2026 година, а сега е проценет на околу 6 милиони евра.

 

- Оглас -

Најнови вести