Црвена ѕвезда спрема роденденска забава, во главна улога малиот Станоје од „Монтевидео“ (Видео)

Фудбалскиот клуб Црвена ѕвезда слави 78-годишнина од своето формирање, а главната прослава на роденденот ќе биде на неделниот меч против Нови Пазар на стадионот „Рајко Митиќ“ во Белград.

Ѕвезда ги повика сите фанови да ги наполнат трибините, влезот ќе биде бесплатен, а направено е и видео по тој повод. Во видео-најавата, глава улога има актерот кој го глумеше малиот Станоје во филмот „Монтевидео, Бог те видео“.

- Оглас -

Најнови вести