Тухел незадоволен: Глупаво е да се мисли дека Челзи може да се бори за титулата

По киксот на домашен терен против Брајтон, тренерот на Челзи, Томас Тухел, изрази сомнеж околу способноста на неговиот тим да се бори против Манчестер сити и Ливерпул за титулата во Премиер лигата, а главна причина за ова се отсуствата.

„Имаме 7 позитивни случаи на корона-вирус и уште 5-6 играчи кои се повредени и нема да играат уште 5-6 недели. Во ваква ситуација, глупаво е да се мисли дека Челзи може да се бори за титулата во Премиер лигата“, изјави Тухел, кој беше незадоволен што неговиот тим честопати испушта бодови дома со примени голови во финишот.

Во моментов, Сините од Лондон се на осум бода негатива зад лидерот Манчестер сити.

- Оглас -

Најнови вести