Турчинот има нов асистент: Ќерката на Модриќ му помага во рехабилитацијата на Ѓулер (Видео)

Младата турска ѕвезда, Арда Ѓулер, кој летово се пресели од Фенербахче во Реал Мадрид, заработи повреда на турнејата во САД. Во моментов тој се рехабилитира, а денес објави дека негов „асистент“ е 10-годишната ќерка на Лука Модриќ, Ема.

На видеото кое го објави Ѓулер на социјалните мрежи се гледа дека Ема му ја додава топката за да ги прави вежбите кои се потребни за неговата рехабилитација.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

- Оглас -

Најнови вести