Уапсен играч на Партизан, може да заглави 10 години во затвор

Новиот играч на Партизан, Рашон Томас е во проблеми. Американецот бил уапсен во Тексас, откако во една рутинска контрола, полицијата во неговиот автомобил пронашла дрога.

Томас бил сопрен во понеделникот вечерта, а откако го отворил прозорот, полицајците намирисале марихуана. Веднаш бил направен претрес на возилото и биле пронајдени неколку апчиња екстази, како и 3,5 грама марихуана и две шишиња со масло од канабис.

„Томас возел автомобил Киа Оптима, а кога бил сопрен од полицијата, тие забележале дека конзумира марихуана“, стои во полицискиот извештај.

 

- Оглас -

Најнови вести