Убав микс од пет спортови со специјално зголемени квоти во Супер типот на Sport Life

Денешниот Супер тип стандардно има 16 натпревари со специјално зголемени квоти во Sport Life, а квотите за конечен тип се движат од 1.30 до 2.15. Во понудата има натпревари од пет спортови, фудбал, тенис, хокеј на мраз, ракомет и ватерполо.

Најмала е квотата за триумф на ватерполо репрезентацијата на Хрватска која игра против САД во квалификациите за Светскиот куп и изнесува 1,30.

Понудата започнува со хокеј на мраз и дуелот од руската КХЛ лига помеѓу Магниторск и Автомобилист и тука заедно со фудбалското дерби во БиХ меѓу Сараево и Железничар, квотите се најголеми и изнесуваат 2,15.

Што се однесува од фудбалските натпревари, тука се двата натпревари од Лигата на шампионите, Баерн – ПСЖ и Тотенхем – Милан, а специјално зголемени квоти има за победи на Ренџерс над Хибернијан (1,65), на Силкеборг (2,10), на АЕК Атина (1,50).

Според правилата, може да се игра само еден натпревар од Супер тип понудата и не може да се игра сингл, туку мора да се одигра најмалку со три натпревари од редовната понуда со коефициент поголем или еднаков на 1.25.

- Оглас -

Најнови вести