Убав подарок за публиката на Боксинг деј – Жонглерски гол на Тросар ја најави победата на Галебите (Видео)

Белгискиот репрезентативец Леандро Тросар постигна прекрасен гол за Брајтон, со кој најави победа на Галебите против Брентфорд во последниот меч на Боксинг деј.

Празникот за навивачите со ефикасен фудбал во Англија го продолжи и Тросар, со убав гол како подарок за домашните навивачи во 34-тата минута.

По Тросар, и Мопеј ја погоди мрежата на Брентфорд и Брајтон има убава предност од 2:0 по еден час игра на стадионот „Амекс“ во Брајтон.

- Оглас -

Најнови вести