Убава комбинација од три спорта во Супер типот: Почеток со хокеј на мраз, кошаркарски шарм и фудбалска доминација (Фото)

Денешниот Супер тип стандардно има 16 натпревари со специјално зголемени квоти во Sport Life, а квотите за конечен тип се движат од 1.47 до 2.40. Во понудата 11 фудбалски натпревари, четири кошаркарски и еден натпревар во хокеј на мраз.

Најмала е квотата за триумф на кошаркарите на Реал Мадрид над Асвел и изнесува 1,47, а зголемени квоти има и за победи на Фенербахче над Виртус Болоња (1,50), на Олимпијакос над Милано (1,52) и на Басконија над Валенсија (1,62).
Од фудбалот, специјално зголемени квоти има на Црвена ѕвезда, АЗ Алкмар, Утрехт, Наполи, Бриж, Реал Сосиедад…

Според правилата, може да се игра само еден натпревар од Супер тип понудата и не може да се игра сингл, туку мора да се одигра најмалку со три натпревари од редовната понуда со коефициент поголем или еднаков на 1.25.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Внесете го вашиот коментар!
Внесете го вашето име тука

- Оглас -

Најнови вести