Убава шанса за младите фудбалери на Македонија: Борусија Дортмунд и Баерн Минхен ќе „скаутираат“ во Скопје, фокусот им е кон германскиот суперталент

Двата германски гиганти ќе го следат младиот играч кој се проценува дека ќе биде еден од најдобрите светски напаѓачи, но тоа претставува шанса и за нашите фудбалери да се докажат пред нивните очи

Слични вести...

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *