Удинезе му нуди на Кристијано Роналдо да му стане соиграч на Илија Несторовски

Објавата на Кристијано Роналдо дека секогаш има големи амбиции, го испровоцира голманот на Удинезе, Марко Силвестри, да му искоментира на Португалецот: „Треба да дојдеш во Удинезе“. На ова позитивно реагираа и од клубот чиј член е Илија Несторовски.

Удинезе во моментов е на третото место во Серија А, па најавуваат дека имаат големи амбиции и макар и на шега, посакуваат да ја привлечат суперѕвездата во своите редови.

- Оглас -

Најнови вести