Удрија громови над Дортмунд, времето е хаос, мечот е прекинат

Прв прекин на Европското првенство 2024. Дуелот меѓу Германија и Данска е прекинат на помалку од 10 минути до крајот поради лошите временски услови.

Грмотевици се слушнаа над „Вестфален“ во Дортмунд, што беше знак главниот судија да го прекине мечот. Од УЕФА има јасни препораки дека ако има грмотевици, судијата треба да го прекине дуелот.

Освен громовите, има и големо невреме, проследено со силен дожд и град.

- Оглас -

Најнови вести