Украинците против Италија требаше да добијат пенал во 93-тата минута? (Видео)

Репрезентацијата на Украина не обезбеди пласман на Европското првенство во фудбал преку квалификациите (ќе имаат шанса преку баражот) откако синоќа во Леверкузен одигра само 0-0 против Италија, а во финишот на средбата имаше еден спорен момент.

Мудрик падна во 16-никот на Италијанците по еден дуел со Кристанте, но шпанскиот судија Мансано не досуди пенал. Според Украинците, ова било чист пенал, но арбитрите не мислеа така, немаше реакција ниту од ВАР-собата.

- Оглас -

Најнови вести