„Уметност“ би било ако во Фиренца не победат домашните

3674 Сасуоло – Монца (18.30 часот)

Сасуоло во претходните две кола направи големи изненадувања со победите над Јувентус и Интер, а вечерва се во улога на фаворити против Монца, која има три ремија едноподруго. За разлика од Монца, која обожува да игра нерешено и со 0-2 гола, Сасуоло е фајтерска екипа која не знае за нерешено и по шест кола има по три победи и порази. Сасуоло примаше гол на секој меч сезонава. Во минатата сезона Монца победи со 2-1 на гостувањето на стадионот „Мапеи“ и тоа е последна гостинска победа за Монца.

Предлог тип: ГГ & 2-3 (3.25)

 

3675 Торино – Верона (18.30 часот)

Верона одлично ја почна сезоната со две победи, но оттогаш во наредните четири дуела освои само еден бод. Верона има постигнато само 4 гола во шесте кола сезонава. Три кола по ред не успеваат да постигнат гол и имаат серија од три меча по ред со 0-1 гол. Биковите од Торино играат променливо и релативно неефикасно. Торо сезонава дома нема пораз, а сите три меча пред нивна публика беа неефикасни со 0-2 гола. Од последните шест меѓусебни дуела, пет им завршуваа нерешено. Верона девет години не знае за победа во Торино.

Предлог тип: & 1-3 (1.76)

 

3676 Фиорентина – Калјари (20.45 часот)

Седмото коло во Серија А се затвора со меч во Фиренца, на кој домашните се големи фаворити и за нив и нерешено би било неуспех. Виолетовите имаат дадено 12 гола на шест меча, освоија седум бода во последните три кола. Од друга страна, Калјари нема ниту една победа, последен е само со два бода и проблем им е неефикасноста (само 2 постигнати голови во шест кола), а губеа и кога даваа по еден гол.

Предлог тип: 1 & 1+ пол. (1.89)

 

1010 Фулам – Челзи (21.00 часот)

За навивачите на Фулам ова е најважен меч во сезоната, Челзи им е лут ривал, а сега имаат добра прилика и да го победат. Сините се во неверојатна голгетерска и резултатска криза со оглед на скапиот состав што го имаат, затоа заостануваат со три бода зад Фулам. Заедничко за двата тима од Лондон е што имаат само по шест постигнати гола во првите шест рунди. Интересен е податокот дека последниот нерешен резултат на Фулам и Челзи во нивните дуели на „Крејвен котиџ“ беше уште пред 11 години. Обично победуваше Челзи, но лани се радуваше Фулам.

Предлог тип: Х било кога (1.80)

 

1366 Лас Палмас – Селта (21.00 часот)

Ова е дуел на два тима коишто имаат само по пет бода по седум одиграни меча сезонава, имаат еднаков број победи, ремија и порази, но разликата е во бројот на голови. Селта има гол-разлика 7-11, а Лас Палмас само 2-6 и тимот од Канарските Острови убедливо е најнеефикасен во шпанската лига. Селта на сите гостувања сезонава и даваше и примаше гол, а мечевите на Лас Палмас дома секогаш се со 0-2 гола. Селта победи со 5-2 на последното гостување кај Лас Палмас, но тоа беше пред шест години.

Предлог тип: ГГ (1.89)

- Оглас -

Најнови вести