Уникат е на турнирот – Кралицата за игра во двојки сака нов пехар на Ролан Гарос, ќе игра во три четвртфиналиња

Барбора Крејчикова е единствен случај на ова издание на гренслемот во Париз со пласман меѓу осумте најдобри во сите категории.

Слични вести...

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *