Уплати 100 денари, нареди цел ферман и доби големи пари!

Двајца играчи во спортските обложувалници на SPORT LIFE одлично заработија на дуелите од Лигата на шампионите и Лигата на Европа. На уплатното место во Маџари, само за 100 денари, еден играч стана побогат за 213.988 денари. Ливчето кое донесе радост за овој играч е составено дури од 17 натпревари, и тоа сите се од двете елитни лиги на УЕФА.

Добитниот тикет се насетувал уште по средбите во Лигата на шампионите, кога успеал да погоди победи на Јувентус против Јанг бојс, Манчестер сити против Хофенхајм, Рома со П’лзењ, Атлетико Мадрид против Бриж и Порто во дуелот со Галатасарај. Погодена била и голеадата на ПСЖ – Црвена ѕвезда (4+), а барем по еден погодок ќе падне на средбата Лион – Шахтар.

По погодените седум парови во ЛШ, следувале 12 нови возбудувања од синоќешните мечеви во Лигата на Европа. Фаворитите Милан, Баер Леверкузен, Салцбург и Зенит ги добија дуелите на свој терен, а Арсенал лесно победи на гости кај Карабах.

Играта дека ќе има барем по еден гол во двете полувремиња успешно поминала на дуелите Андерлехт – Динамо Загреб, Ајнтрахт – Лацио и Глазгов ренџерс – Рапид Виена. Еден гол бил доволен да има на мечот Ворскла – Спортинг, а Сарпсборг – Генк дадоа по еден гол.

На овие погодени мечеви добивката е 213.988 денари, од кои дури 83.507 денари се благодарение на бонусот кој го нуди SPORT LIFE.

ТАКВА Е ТАКТИКАТА И ВО КАРПОШ

Слична била тактиката и кај играчот од Карпош. Тој играл на дуелите од ЛШ и ЛЕ, а вложил 100 денари на 12 парови, па добивката е малку помала, но не е за занемарување, 175.373 денари. База на ова добитно ливче се головите.

Спартак – Вилјареал, Краснодар – Севилја, Аполон Лимасол – Марсеј и Тотенхем – Барселона се типувани ГГ, односно двата тима да дадат барем по еден гол. Салцбург – Селтик и Бордо – Копенхаген се играни ГГ3+.

Со 3+ се погодени двојките:  Сарпсборг – Генк, Розенборг – Лајпциг, Глазгов ренџерс – Рапид Виена, ПСВ – Интер и Лион – Шахтар. На овие погодени 12 меча добивката е 175.373 денари, од кои 50.106 денари се од бонусот.

Бонусот во SPORT LIFE завршува на осми октомври, што значи дека имате уште малку време да ја искористите оваа понуда, како што го направија тоа денешните добитници на денот.

- Оглас -

Најнови вести