Уживајте во најубавите голови за 2021 година (Видео)

Илјадници мечеви, уште повеќе голови беа постигнати низ целата планета во најважната споредна работа во светот, неговото величество фудбалот.

Ако пандемијата во 2020 година направи петмесечна принудна пауза во светскиот фудбал, во оваа 2021 година секој ден имавме можност да уживаме во „бубамарата“.

Беа постигнати многу спектакуларни погодоци, а како за крај на 2021 година, уживајте во најдобрите голови за оваа година.

- Оглас -

Најнови вести