Вака ни Левандовски не беше пречекан: Баерн го „запали“ стадионот во чест на Мане (фото)

Во таборот на Баерн Минхен очигледно се пресреќни што конечно го доведоа Садио Мане од Ливерпул.

Сенегалецот беше претставен како огромна фудбалска ѕвезда, а гестот што Баварците го направија вчеравечер е за восхит.

Целата „Алијанц арена“ светна во чест на напаѓачот, името „Мане“ беше испишано на целиот стадион.

- Оглас -

Најнови вести