Ваков Супер тип досега немало, сè што е најдобро го има во денешната понуда

Денешниот Супер тип од понудата на Sport Life носи нови 16 натпревари, а сосема очекувано, сите од нив се фудбалски.

На ваков ден кој што е празник за љубителите на овој спорт, понудата е неверојатна а „отворањето“ е во 12:30 часот со мечот меѓу Аталанта и Удинезе, каде што за домашен триумф коефициентот изнесува 1.53.

Аталанта игра ефикасен фудбал, па вреди и да се одигра 1 и 3+, за што ќе добиете квота од 2.10. Серија А ни го носи големото дерби меѓу Интер и Јуве, а понудената игра е победа на „нероаѕурите“ за што имате квота од 2.35.

Ако, пак, сметате дека ќе има погодоци, тогаш 3+ изнесува 1.9, а за похрабрите обложувачи понуден е ГГ3+ кој е вреднуван со 2.20 коефициент.

За победа на Ливерпул на гостувањето кај Манчестер јунајтед имате коефициент од 2.55, а за два гостински погодоци квотата изнесува 1.97.

Целата денешна понуда за обложување можете да ја пронајдете на сајтот на Sport Life.

 

- Оглас -

Најнови вести