Ваква квота за победа на Ѓоковиќ не се пропушта, само во Супер типот на Sport Life (Фото)

Фудбал, ракомет, хокеј, тенис и американски фудбал, се спортовите од кои има барем по еден меч со зголемени квоти во Супер типот на Sport Life, а еден од најатрактивните дуели е оној на Јаник Синер и Новак Ѓоковиќ од финалето на завршниот тениски Мастерс.

Ѓоковиќ е фаворит и „нормалната“ квота за негова победа во билтенот и додатокот е 1.58, но тука во Супер типот, квотата за победа на најдобриот светски тенисер е зголемена, и изнесува 1.68.

Тешко дека на друго место може да најдете толку голема квота за победа на Ѓоковиќ, и искористете ја шансата за зголемување на потенцијалната добивка на вашите тикети со овој или некој од другите 15 меча во Супер типот.

- Оглас -

Најнови вести