Ваква понуда ретко може да се најде, фудбал, кошарка, ракомет, тенис, хокеј…

Разновидна е понудата во денешниот Супер тип. Од тениски мечеви, па до возбудувања во фудбалот, ракометот, кошарката и хокејот. За сите љубители на спортот има по некој меч што посебно може да ве привлече да го додадете на тикет за поголема добивка со зголемена квота.

На Светското првенство во ракомет ќе биде возбудливо на дуелот Словенија – Франција, каде што за победа на Галските петли коефициентот е 1.50. Нејизвесно треба да биде и на Португалија – Унгарија, каде што „двојката“ е со квота од 1.75.

Џенова во Серија Б атакува на освојување на трите бода против Венеција, а „кецот“ е 1.80. Во необичен термин од 19 часот се игра НБА-мечот меѓу Шарлот и Бостон, а секако дека гостите се во улога на фаворити, па затоа и коефициентот е 1.45 за трофејниот НБА-клуб.

- Оглас -

Најнови вести