Вакви мајстории порано во Шпанија се гледаа од Роналдињо, а сега Реал има виртуоз (Видео)

Реал Мадрид синоќа минимално со 1:0 го победи Атлетик Билбао и ја задржа челната позиција на табелата. Карим Бензема беше стрелец на единствениот гол за Кралевите, но за играч на мечот беше прогласен голманот Тибо Куртоа, кој имаше многу одбрани и го спаси голот на Реал.

Покрај Бензема и Куртоа, одличен беше и младиот Винисиус Јуниор. Играчот кој има одлична сезона, во неколку ситуации буквално ги излуди противничките играчи.

https://twitter.com/i/status/1466161131526008834

 

Нико Вилијамс и Оскар де Маркос едноставно не можеа да го чуваат Винисиус, кој сезонава во 19 меча за Реал во сите натпреварувања има одличен биланс од 11 голови и седум асистенции.

https://twitter.com/i/status/1466161048784941065

- Оглас -

Најнови вести