Вакво нешто се случува многу ретко, мечеви дури од шест различни спорта на кои ќе најдете зголемени квоти

Возбудувањата во денешниот Супер тип на Sport Life ќе започнат со два тениски дуела, а прв на листата е тој од финалниот АТП Мастерс турнир во Торино меѓу Алкарас и Зверев, а Шпанецот е фаворит за победа.

Снукер легендата Марк Селби игра против Картер и ова треба да биде неизвесен дуел, но сепак Селби е во улога на фаворит со квота од 1.70. Од кошаркарската понуда, Крка е домаќин на Цибона во АБА-лигата и треба да победи. Во НБА-лигата, Милвоки треба да ги израдува домашните фанови во дуелот против Чикаго.

Во германската ракометна лига, Лемго гостува кај Балинген, а „двојката“ е 1.70. Има и три хокеј средби на кои домаќините се фаворизираат. ЦСКА дома игра против Нефтехимик, а Злин треба да слави над Славија Прага. Во НХЛ, Едмонтон игра против Њујорк ајсландер.

Фудбалската понуда повторно е најбројна со шест натпревари и на сите „кецовите“ се со зголемени коефициенти.

- Оглас -

Најнови вести