ВАР-систем ќе има за продолжението на квалификациите за СП

ФИФА донесе одлука модерната технологија да се применува од септември во тековниот циклус за настап на Мундијалот во Катар.

Слични вести...

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *