Вардар голем фаворит против Саса, Тетекс ќе брка бодови за спас

Викендов и во Македонската фудбалска лига продолжуваат возбудувањата после репрезентативната пауза. Второлигашите ќе го играат 22-то коло, а три натпревари се најдоја во понудата на Sport Life.

Лидерот на табелата, екипата на Вардар како апсолутен фаворит влегува во дуелот со Саса, а квотата за победа му е 1.21. И покрај тешката финансиска состојба, фудбалерите на Вардар играат одлично и се очекува да немаат проблеми против Саса која е во опасната зона за испаѓање.

Во опасната зона е и уште еден фудбалски бренд, екипата на Тетекс. Тетовци денес на домашен терен ќе ја пречекаат солидната екипа на Беса од гостиварско Добри Дол. Доколу се одлучите да типувате на победа на Тетекс, квотата во Sport Life e одлична, дури 2.25.

Во Струмица ќе гостува екипата на Гостивар, еден од кандидатите за пласман во прволигашката конкуренција. Квотата за победа на домашната Беласица е 5.20, додека за фаворитот Гостивар 1.51.

Денес продолжува и прволигашкиот фудбал. На програмата е само еден натпревар, скопското дерби помеѓу Македнија ЃП и Работнички. Екипата од скопската населба Ѓорче Петров влегува како фаворит во натпревар со квота од 2.02, додека победата на Работнички се вреднува со квота од 3.50.

- Оглас -

Најнови вести