Вардар гостува кај директниот ривал, квотите кажуваат дека Црвено-црните се аутсајдери

Два меча од Прва лига и дури 10 средби од двете Втори лиги се денеска на програмата во македонскиот фудбал. од овие мечеви, дури осум се дел од понудата во Sport Life за обложување.

Во Прва лига, новиот шампион Шкупи гостува во Штип кај Брегалница, додека Шкендија е домаќин на Работнички. Останатите четири меча од Прва лига се играат утре, но уште денеска може да ги одиграте на тикет.

Фокусот на денешните мечеви ќе биде во Втора лига Запад. Воска Спорт е домаќин на Вардар во дуел на два тима кои се борат за второто место на табелата, кое води во баражот за пласман во елитното друштво.

Воска Спорт има шест бода повеќе од Вардар, па Црвено-црните едноставно мора да бркаат победа, ако сакаат да ги задржат шансите да останат во трка за второто место. Коефициентот за победа на Вардар е дури 3.20 што е одлична можност за фановите на најтрофејниот клуб, секако доколку веруваат во силата на оваа екипа.

- Оглас -

Најнови вести