Вечерва има кошаркарски маратон кој треба да се искористи

Покрај големиот број фудбалски возбудувања, вечерва е огромна понудата и за сите љубители на кошарката. Дури девет меча има во полноќната понуда од НБА-лигата, а претходно, како за „загревање“ се дуелите од европските меѓународни натпреварувања, и тоа Евролигата, Еврокупот, ФИБА Лигата на шампиони и ФИБА Купот на Европа.

Во Sport Life е голем бројот на игрите кои може да ги комбинирате. На еден тикет заедно може да одиграте на меч од НБА или Евролигата и да комбинирате со поени на кошаркари од истите натпревари.

Дури 96 НБА-кошаркари на девет натпревари, плус уште 25-мина играчи кои се дел од пет евролигашки дуели и тука сигурно може да се пронајде вистинската комбинација за добивка.

 

- Оглас -

Најнови вести